Slova

Můj rádoby profil

24. dubna 2013 v 11:44 | Barb
Narodila jsem se do tehdy tříčlenné rodinky jednoho teplého večera 1996,přesně 54 let od vypálení Lidic,což mi každý rok neváhá kalendář připomenout. Přesně v ten den a rok se jinak nic zajímavého nestalo,ale bylo to výročí mnoha nepříliš šťastných událostí. Pokud se podíváte na wikipedii,zjistíte že kromě dvou událostí je to samá bitva a masakr.

Žiju odmalička poměrně poklidný život,v pěti letech jsem dostala pejska - jezevčíka a ten mi dělá parťáka už krásných dvanáct let a doufám,že ještě dlouho bude. Ve svých šesti jsem šla samozřejmě do školy,ve které mě to příšerně nebavilo,protože byli všichni hrozně pomalí. Takže jsem šla v jedenácti na gympl,což se ukázalo jako dobrá volba pro to období. Začala jsem hrát ve studentském divadle při našem gymplu,ve dvanácti jsem jela na filmový tábor a od té doby jsem byla posedlá tímto druhem zábavy. Bohužel to nevydrželo tak dlouho,jak jsem chtěla a "kolektiv" se začal rozpadat. Mně se zase začala rozpadat vidina toho,že bych měla další čtyři roky strávit na gymplu. A tak jsem se ocitla na střední uměleckoprůmyslové. Sto kilometrů od domova v patnácti. Sama jsem si to pěkně zavařila. Ze začátku šlo všechno fajn,postupem času jsem byla čím dál otrávenější,obor mě nebavil,se spolužáky jsem si neměla co říct a učitelům se pořád něco nepozdávalo. Dá se říct,že teď to stojí za prd. Tak aspoň dělám to,co mě baví,což jsou spíš věci ve směru grafika a ilustrace. Neříkám,že to umím,ale ráda se v tomhle směru sama učím. Až na umprumce jsem totiž pochopila jednu věc - nikdo vás to nemůže naučit. Musíte to zkoušet a oni vás můžou pouze kritizovat. Tak aspoň zjitíte,co je dobré,a co za nic nestojí. Umprumka vás naučí pouze zkritizovat si vlastní tvorbu,ale vypracovat se musíte sami.

Nemám ráda spoustu věcí,o kterých se mi nechce psát,takže tohle vynechám.

K tomu,co mám ráda. Mám ráda kreslení,méně pak malování,vyznávám jen akvarel,protože jsem se s ničím jiným ještě nestihla naučit. Mám taky ráda kreslení na grafickém tabletu. Mezi podporované techniky u mě patří klasická tužka,teď už pomalu i uhel,perokresba,sem tam nějaké ty pastelky,pastely,akvarel,a když už to musí být,tak i temperky. Kromě kreslení miluju poslouchání hudby,sledování seriálů a filmů,jezení ve velké míře a spánek ve velké míře. Mám ráda lidi,kteří nejsou šťourové. Mám ráda,když vprostřed horkého letního dne začne pršet. Mám ráda jezevčíky. Mám ráda plesy,přestože neumím tančit. Mám ráda cesty domů vlakem. Mám ráda vůni léta. Mám ráda zrzavé vlasy. Mám ráda nakupování nových knížek. Mám ráda ranní kávu. A odpolední a večerní. Mám ráda,když začne být teplo a já můžu vyvenčit letní šaty.

Oblíbeného umělce nemám,tímhle jsem se nikdy moc nezabývala.
Oblíbené filmy:
Hair
Forrest Gump
Hello, Dolly!
Pulp Fiction
Mamma Mia!
Clockwork Orange
A Hard Days Night
Help!
Yellow Submarine
Breakfast At Tiffany's

Oblíbené kapely:
The Beatles
Rolling Stones
Pink Floyd
Jamiroquai
Jamie Cullum
J.A.R
Monkey Business
Jananas
Mika
Coldplay
The Heavy
The Drums
San Cisco
The Eels
Regina Spektor
Sting
Yann Tiersen
Mr Scruff
Parov Stelar
Morcheeba
Beach Boys
The Byrds

Ať už je léto

7. dubna 2013 v 16:16 | Barb
Už mi ta věčná zima začíná lézt na mozek. Myslím,že tohle je ta apokalypsa. Že už nikdy nebude teplo a všichni tady chcípnem na nedostatek slunečního svitu. Tak jsem se dívala na fotky,které byly loni focené zhruba v tomto období,ne-li dřív. Na všech mám svetr/mikinu. Tak je tohle normální,že ve středu sněžilo? Léto,už přijď! Ať zase můžeme chodit ven bez kabátů a bund a můžeme chodit na špicu (takový rádoby poloostrov na řece Moravě).
No ale aspoň už je začátek dubna,letos to docela běží... Už jen 6 týdnů do klauzur a klauzury pak uběhnou hrozně rychle. Teda aspoň mně vždycky. Ještě víc na našem oboru,kdy začneme dělat klauzury a paní B oznámí,že už teď nestíháme :D Pokud by se vám někomu chtělo,tak 26.6.2013 byl měl být den otevřených dveří na naší škole (Střední uměleckoprůmylová Uherské Hradiště,Všehrdoa 267),kde budou vystaveny právě klauzury. Tak pokud to někdo máte blízko,tak se určitě zastavte,bývá to zajímavé :)

V každém je něco dobrého, dokonce i v chlebníku

5. dubna 2013 v 14:15 | Barb
K čemu je na umělecké škole matika,to vážně nechápu. Dvě hodiny zbytečné angličtiny,hodina matiky s písemkou,kterou jsem lépe vypočítala spolusedící než sobě.

Měli bysme se vážně přestat smát slovu placenta a to i přesto,že si jí Styna myje hlavu.

Věděli jste,že menstruační krev je prý dobrá na pleť?
Těžko říct zda při vnitřím či zevním po(u)žití.

Asi naší matikářce najdeme novou práci. Moji spolužáci už ji začínají šikanovat. Říkám si,jak to může vydržet,ani na ně nezařvat. Musí být nějaká šťastná povaha.

"Já to rýsovat nebudu!"
"Já to nechápu!"
"A vy byste nakreslila portrét?"
"Pro vás je všechno jednoduchý!"
"Vysvětlete to jednodušeji!"
"Pište pomaleji!"

K obědu je řízek papíráček. A pak nekonečná cesta vlakem. JUHŮ.

Závist je nepěkná emoce, děvče

4. dubna 2013 v 15:37 | Barb
Dnes ráno jsem šla do školy a koukala jsem na všechnu tu nádheru kolem sebe,úplně jsem viděla všechny ty fotky,které by z toho mohly vzniknout a začala jsem tak trochu závidět všem lidem,které znám,kteří vlastní zrcadlovku. Ano,možná bych se s ní nenaučila pořádně fotit,jenže všechno by se mělo zkusit. Já mám svůj mobil,kterým nevyfotím zhola nic. Ale na druhou stranu se znám,že mám vize,které obvykle nedokážu uskutečnit,takže je to možná dobře. Na závěr tu mám nějakou fotku z webky nebo co,když už jsme u toho,abyste věděli,kdo tyhle bludy vůbec píše ;) Nenechte se zmást,já mám takovej lehce arogantní rádoby úsměv pořád :D

Načteno k maturitě?!

30. března 2013 v 22:59 | Barb
Tak jsem začala přemýšlet,že by nebylo na škodu začít číst něco k maturitě. Ono se to nezdá,ale už to mám za pár a nerada bych všechno četla a zpracovávala nějak nahonem. Pokud někdo máte zkušenosti,tak bych byla ráda,kdybyste mi poradili,co přečíst. Dřív jsem byla vášnivý čtenář,ale co jsem v Hradišti,nějak to opadlo.

Pravidla výběru pro základní úroveň: 20 děl: Světová a česká literatura do konce 19. století - minimálně čtyři knihy; Světová literatura 20. a 21. století - minimálně čtyři knihy; Česká literatura 20. a 21. století - minimálně pět knih; aspoň jedním dílem musí být zastoupena próza,poezie a drama

Pomoc v soutěži

24. března 2013 v 14:01 | Barb
Nechci tady nějak škemrat,abyste pro mě hlasovali,ale nějaký ten hlas by se mi hodil: je to vyhodnocování soutěže o nejlepší kresbu. Pokud by se vám chtělo,tak prosím hlasujte tady http://zabavnepribehy.blog.cz/1303/nejlepsi-kresba-malba-portret-vyhodnoceni pro Barbarellu. Mám tam Tomáše Kluse,kterého můžete najít i na tomto blogu.

KABO a STYL únor 2013

3. března 2013 v 20:10 | Barb
Kupodivu nás tento měsíc opět vzali po roce na KABO a STYL (brněnské veletrhy). Jelikož jsem za a) Prostějovačka a za b) líná Prostějovačka,jela jsem do Brna po vlastní ose. Naštěstí jsem v autobuse potkala kamaráda,který mi značně pomohl,protože měl jízdenku a taky mi pomáhal najít šalinu. Hned u vstupu jsem potkala dalšího kamaráda,který zde měl brigádu,prostě nádherná souhra náhod.
Pracně jsem našla pavilony F a P a konečně jsem se jako obvykle ponořila do víru veletrhu. Přehlídky,stánky,plno lidí... Z přehlídek mám sice plno fotek,ale bohužel bylo molo tak strašně přesvícené zhora,že jsou úplně k ničemu :/ Ale podstatné je,ze jsem objevila něco,co mě neskutečně potěšilo: v jedné vitríně byly naše kabelky,které jsme šily na klauzury!! Byla jsem tak nadšená,že jsem u toho musela asi deset minut stát a užívat si ten pocit. Ještě minulý rok na nás byli všichni tak nevrlí u všech těch stánků a letos tam vystavujeme taky!

Co bude dál?

13. ledna 2013 v 15:43 | Barb
Protože už jsem dlouho nic s blogem nedělala,tak pořád přemýšlím,co na něm udělat zajímavého. Teď jsem se moc ke kreslení zrovna nedostala,protože je akorát pololetí,takže je to samá písemka. Ale snažím se... Dělám teď něco na tabletu,ale pořád se učím,proto to tak dlouho trvá,můžu maximálně přidat nějaké prvotní fáze. Ve škole teď taky skoro nic neděláme,kreslíme jenom obvyklé pohybovky. A v dílnách teď šijeme nějaké vzorníky,v modělářství jen rýsujeme,v modelování jsme teprve začali dělat platformy,v kresbě jsem teď dělala model,takže to taky nic. Jo,to byste nevěřili,jak je to těžký. Seděla jsem tam 2 a půl hodiny bez hnutí na příšerně tvrdé tlačící židli,i když jsem věděla,že všichni jen nahrubo črtají. No a ve výtvarné přípravě teď děláme poměrně zábavnou věc: Nějaká polská firma na dětské papučky chce ponás návrhy na potisk na materiál,protože je přijde draho,když si to nechávají tisknout jen na určitou část bot :D Takže takový výměnný obchod - my si připadáme jako že naše práce má nějaký smysl a je to zase nic nestojí :D No a mají to být teda nějaké motivy stylizovaných zvířátek. Je to tak nejzábavnější od začátku roku... kromě sítotisku,ten byl taky skvělej... no,to se ještě musím dát,mohli jsme si udělat cokoli na tričko/tašku v sítotisku. Tak já jdu poshánět,co bych sem mohla přidat :)

Lithium

14. října 2012 v 11:00 | Barb
Pokud vám nějaký seriál připadne stupidní,nikdy se na něj nezačněte koukat. Nikdy. I kdybyste se nudili sebevíc. Jakkoli mi připadal Glee pitomý,stalo se to,že už se dívám na druhou řadu. A víte co? Začínám se u toho i občas smát. A asi mě to začíná i nějak poznamenávat. Prostě tohle nikdy nedělejte a radši se koukněte na něco kvalitního než na to,co vám cpou pod nos. Já s tímto mám obecně problém,protože musím vědět,jak každý seriál skončí. Je to prokletí.

No a dnes je nedělička,takže se nic nemá dělat a přemýšlím,že se toho budu držet :) I když bych měla něco dělat do školy. Něco? Referáty,povinná četba,písemky,kreslení... Zmlkni,svědomí! Stejně se vše dělá nejlíp,když vás tlačí čas. Tedy,tak to dělám aspoň s nepříjemnými věcmi jako třeba s učením.

Ale všechnu práci na oboru mám ráda,vážně. Hodně často procházím ostatní blogy výtvarného zaměření a jenom žasnu,s jakou lehkostí lidi kreslí,což je zrovna něco,co mě neskutečně fascinuje,protože já ještě nejsem dost vykreslená. Ale pak si řeknu,že nejdůležitější je stejně obor. Věc,kterou se každým rokem začne zabývat pouze šest dalších lidí snad v celém Česku.

Znáte ten pocit,jako by se vám nad každým ramenem zjevil anděl a ďábel a našeptávali vám? Mně se to děje často. Ne,že bych měla vidiny nebo něco. Můj anděl je moje svědomí a můj ďábel je moje lenost a slabá vůle. Přála bych si se zlepšovat,ale člověk si tak nějak tyhle věci přeje zadarmo. Škoda že to nejde,vážně. Na život by měl jít zaplatit prémiový účet,který by vám tuto možnost povolil (no nehleďte tak na mě,hraju teď online strategie :D).

Čím dál víc si uvědomuju,že mládí je hrozně krátké,a že bych měla dělat tyhle věci,dokud mám na ně energii. No,na Nový rok si promluvím do duše :D

Všichni mě opustili

20. září 2012 v 22:36 | Barb
Ještě,že už je zítra pátek. Jedna spolubydlící mi onemocněla snad už v úterý po tom slavném plenéru a druhá odjela dnes. A samozřejmě co - nechaly na mně opět úklid! Už třetí týden,jeden by se z nich zbláznil. Ale já se držím. Teda dokud mi jede internet. Protože bydlím v přízemí a není tu skoro žádný signál a když už,tak internet neustále padá. Takže si teď hovím u kamarádky ve druhém patře,kde je samozřejmě signál výborný. Ach jo. Už abych bydlela na privátě a nemusela se hádat s vychovatelkama a řešit to,že mi nejede internet. I když to je nic oproti tomu,co se děje v tomto pokoji. Právě tady jedna leží na břiše na dece a druhá ji tahá za nohy po zemi.

Ve škole je to teď pohodička,první test budeme psát až příští čtvrtek. Na oboru jsme se začali učit šít na šicích strojích,řeknu vám,že je to fakt věda. Už jenom zapnout ten stroj,protože v dílně je asi 5 strojů,které smíme používat,tři rovné,z nichž jeden šije rychle jako blázen,takže k němu nikdo nechce,jeden ramenový a jeden galanterní. Nejlíp se mi asi šije na tom galanterním,protože je u něj jako u jednoho z mála dokonce i světlo. Pak je v dílně ještě jeden stroj na flexiblovou obuv,ale ten smíme používat až příští rok. A taky nějaký stroj na ořezávání a dvě brusky tuším. Všechny ty stroje vypadají strašně nebezpečně. Pokoušela jsem se na tom vyšívat kolečka a dopadlo to strašně. Ty velké byly krásné,skutečně. Ale ty maličké uprostřed,to byl horor.

A jinak začínám mít hrozné deprese z maturity. Teď jsem tak ze zvědavosti koukala na ukázkové maturitní testy a vidím,že na umprumce asi zůstanu věčně. Máme povinnou maturitu z oboru samozřejmě,z technologie,češtiny,angličtiny,dějin výtvarné kultury,a pak nás velice šlechetně nechají vybrat z informatiky,společenských věd a matematiky (kterou ovšem máme jen dva roky,takže mám opravdu hodně na výběr). Prostě mám z toho najednou strach. A přesně vím,čím to je. Dostali jsme jinou profesorku z dějin výtvarné kultury a vážně nám dává pokouřit. Zjistila jsem,že z minulého roku vůbec nic neumím,protože náš minulý profesor byl naprosto neschopný. Pokaždé,když mluvil,dostal se po chvíli k nějakému jinému tématu,které s tím nikterak nesouviselo. Třeba k filmům nebo moderní fotografii,to jsou zřejmě jeho dvě největší vášně. A taky jsme dostali úplně nového profesora na informatiku a je úplně zmatený a neumí nic pořádně vysvětlit. A když něco děláte špatně,tak vám neřekne,že to děláte špatně a máte to dělat jinak. On obejde celou třídu,a pak řekne "no vidím,že jsme se s některými nepochopili,tak to zkuste jinak".. to je prostě na facku. A vzhledem k tomu,že jsem z toho ještě loni chtěla maturovat,tak vážně nevím,co budu dělat. Společenské vědy jsou hrozně obsáhlé a mně tohle prostě neleze do hlavy. Nevím,co mám dělat,jsem zoufalec. Abych si nepřipadala jako největší pitomec,začla jsem aspoň číst povinnou četbu,ale jde to taky pomalu. Problém je v tom,že před vše stejně pořád stavím jen obor.

No ale pořád ke škole... Zítra už je pátek,takže už jen 6 hodin,a pak hupky dupky domů!
 
 

Reklama