Květen 2013

Rozeta

29. května 2013 v 18:38 | Barb |  Kombinace
Klauzury: téma Itálie.
Vybráno: San Francesco v Assisi.
Bylo mi vynadáno,že zase jenom architektura,ale já se toho nevzdám! :D Kombinace akvarelu a akvarelových pastelek - moje nejoblíbenější co se týče klauzur. Nikdy to nezklame,vždycky to vypadá líp než něčím jiným. Teď se uvidí,co z toho zvládnu vytvořit.

Ruce tužka

27. května 2013 v 19:53 | Barb |  Tužka
Nebudu se chvástat ale myslím si,že už mi to jde s tužkou mnohem líp. Každopádně se teď musím vrhnout hlavně na uhel kvůli klauzurám a ten chce trochu víc velkorysosti,moc to s ním ještě neumím,ale snad se to stihnu naučit během klauzur :)

Tučňáci

27. května 2013 v 8:15 | Barb |  Kombinace
Tohle už je tak trochu starší záležitost. Ve škole jsme dostali za úkol navrhnout potisky na dětské papučky a takhle nějak to dopadlo. Je to kombinace tuž-akvarel,ale akvarel se mi zdál nakonec dost bledý,takže ve výsledku nefunguje jako akvarel.

Moje sbírka

10. května 2013 v 0:00 | Barb |  TT
Tak jsem prohrabávala pro potěšení staré práce a říkala jsem si,jak jsem hrozně ráda,že jsou některé ty fáze už za mnou. Kéž bych se dokázala zlepšovat rychleji. Čím dál víc vnímám,že talent nehraje až takovou roli,hlavní je dřít.

Dear deer

7. května 2013 v 20:31 | Barb |  Výtvory
Ačkoli se snažím pořád dělat něco nového,nějak se k tomu pořádně nemůžu dopracovat. Tohle je asi od prosince loňského roku,mohli jsme si na tričko nebo tašku v sítotisku navrhnout cokoli jsme chtěli. Sítotisk jsme měli jen párkrát jakožto dílny,ale hodně mě bavil. Asi proto,že jsme tam měli mnohem větší volnost,naše dílny jsou spíš vedeny způsobem "narýsuj si šablony podle předlohy,vyber si ze dvou materiálů a ušij to,co všichni ostatní". Jinými slovy je to docela nuda.
Protože teď má každý správný hipster aspoň jednu věc s jelenem,nešlo nebýt ovce a neudělat si taky jednu podle svého gusta. Obrázek je dělaný v sítotisku,bohužel mého turbosuper bojfrenda napadl ten turbosuper nápis až když byl obrázek na sítu. Takže je to klasickýma barvičkama na textil.

Momentálně děláme v sítotisku nějaké zástěrky nebo něco. Protože jsou na obor,všichni na nich mají samozřejmě boty,jenom já ji musím mít s jezevčíkama :D Doufám,že ji do konce roku ještě stihnu dodělat,mrzelo by mě kdyby ne.
Pokud jste nikdy neslyšeli o Pomplamoose nebo alespoň o Nataly Dawn,je to velká chyba. Dřív předělávali popové písničky na poslouchatelné verze,teď mají dokonce svoje alba a turné :) A já miluju jejich klipy,vždycky mě dokážou potěšit,když mám blbej den. Osobně mě pobavil komentář u jedné z jejich písniček:
stop enjoying life!!! cant you just be sad and depressed like the rest of us???

Studie - tužka

5. května 2013 v 19:51 | Barb |  Tužka
Studíí není nikdy dost,člověk si musí procvičovat kresebné vidění a kromě toho mě za pár čekají klauzury z kresby a na takové věci tam želbohu nebude čas.

Vděčné téma

4. května 2013 v 0:18 | Barb |  Tužka
...které se neomrzí. Takže bych se s vámi chtěla podělit o pár nových zážitků a poznatků v mém životě.
Fotit se stativem je mnohem obtížnější,než se zprvu zdálo. Vážně.
Když máte blbej kompakt tak jako já,je to ztráta času.
Pokud někdo máte nějakej tip na koupi nového foťáku,tak se podělte,moc mi to pomůže.
Hrozně moc toužím fotit na lookbook,ale nějak to s tím mým foťákem nemůžem dát dohromady.

Co jsem po operaci,měla jsem hrozného času a docela mi vadí,že jsem ho tak zcela nevyužila.
Včera jsem byla v Hradišti pro všechny sešity a učebnice a podobné šaškárny.
Nemůžu se dočkat,až budu mít po maturitě. Už se to blíží :) Pomalu,ale jistě.
380 pracovních dní a bude konec. Konec mého největšího utrpení v životě :D
Ráda bych si užívala skutečnost,že bydlím 100 km od rodného města ve víceméně dědině,která sebe sama směle nazývá městem a to i přesto,že v Hobitově,jak mu s oblibou říkám já,nefunguje ani městská hromadná doprava,ale zkrátka to nejde.
Nemůžu pochopit,proč tam má většina lidí poruchu růstu.
Nedokážu pochopit,proč jsou na většině území kočičí hlavy.
Nechápu,proč autobusové a vlakové nádraží jsou od sebe vzdáleny čtvrt hodiny.

Ale abych pořád jenom nenadávala... Řekla jsem si,že do budoucna na sobě budu víc pracovat. To znamená: každý den kreslit a každý den se učit angličtinu.
Dělala jsem si zkušební maturitu,kterou jsem našla na nějakých oficiálních stránkách státních maturit. Hodně mě potěšilo,že jsem bez problémů zvládla didaktický test z češtiny i angličtiny. Co mě ale nepotěšilo byl fakt,že z didaktického testu z dějin umění nebo výtvarné kultury nebo jak chcete,jsme většinu věcí ještě vůbec nebrali. To mi teda u maturity dopomáhej Bůh.
Ale dost už o škole,to není zrovna moje oblíbené téma. Takže tady jsou nějaké čmrky.