Duben 2013

Majáles

25. dubna 2013 v 19:33 | Barb |  Tablet
Nevím,jak se to přihodilo,že jsem dostala možnost dělat plakát na náš Majáles. Hrozně mě to potěšilo,protože na Majáles chodím každý rok už od svých 11ti a vždycky jsem si chtěla zkusit dělat plakát na nějakou takovou akci :)

Rajčata

24. dubna 2013 v 12:10 | Barb |  Tužka
Jak jsem říkala,tentokrát docela nic moc.

Můj rádoby profil

24. dubna 2013 v 11:44 | Barb |  Slova
Narodila jsem se do tehdy tříčlenné rodinky jednoho teplého večera 1996,přesně 54 let od vypálení Lidic,což mi každý rok neváhá kalendář připomenout. Přesně v ten den a rok se jinak nic zajímavého nestalo,ale bylo to výročí mnoha nepříliš šťastných událostí. Pokud se podíváte na wikipedii,zjistíte že kromě dvou událostí je to samá bitva a masakr.

Žiju odmalička poměrně poklidný život,v pěti letech jsem dostala pejska - jezevčíka a ten mi dělá parťáka už krásných dvanáct let a doufám,že ještě dlouho bude. Ve svých šesti jsem šla samozřejmě do školy,ve které mě to příšerně nebavilo,protože byli všichni hrozně pomalí. Takže jsem šla v jedenácti na gympl,což se ukázalo jako dobrá volba pro to období. Začala jsem hrát ve studentském divadle při našem gymplu,ve dvanácti jsem jela na filmový tábor a od té doby jsem byla posedlá tímto druhem zábavy. Bohužel to nevydrželo tak dlouho,jak jsem chtěla a "kolektiv" se začal rozpadat. Mně se zase začala rozpadat vidina toho,že bych měla další čtyři roky strávit na gymplu. A tak jsem se ocitla na střední uměleckoprůmyslové. Sto kilometrů od domova v patnácti. Sama jsem si to pěkně zavařila. Ze začátku šlo všechno fajn,postupem času jsem byla čím dál otrávenější,obor mě nebavil,se spolužáky jsem si neměla co říct a učitelům se pořád něco nepozdávalo. Dá se říct,že teď to stojí za prd. Tak aspoň dělám to,co mě baví,což jsou spíš věci ve směru grafika a ilustrace. Neříkám,že to umím,ale ráda se v tomhle směru sama učím. Až na umprumce jsem totiž pochopila jednu věc - nikdo vás to nemůže naučit. Musíte to zkoušet a oni vás můžou pouze kritizovat. Tak aspoň zjitíte,co je dobré,a co za nic nestojí. Umprumka vás naučí pouze zkritizovat si vlastní tvorbu,ale vypracovat se musíte sami.

Nemám ráda spoustu věcí,o kterých se mi nechce psát,takže tohle vynechám.

K tomu,co mám ráda. Mám ráda kreslení,méně pak malování,vyznávám jen akvarel,protože jsem se s ničím jiným ještě nestihla naučit. Mám taky ráda kreslení na grafickém tabletu. Mezi podporované techniky u mě patří klasická tužka,teď už pomalu i uhel,perokresba,sem tam nějaké ty pastelky,pastely,akvarel,a když už to musí být,tak i temperky. Kromě kreslení miluju poslouchání hudby,sledování seriálů a filmů,jezení ve velké míře a spánek ve velké míře. Mám ráda lidi,kteří nejsou šťourové. Mám ráda,když vprostřed horkého letního dne začne pršet. Mám ráda jezevčíky. Mám ráda plesy,přestože neumím tančit. Mám ráda cesty domů vlakem. Mám ráda vůni léta. Mám ráda zrzavé vlasy. Mám ráda nakupování nových knížek. Mám ráda ranní kávu. A odpolední a večerní. Mám ráda,když začne být teplo a já můžu vyvenčit letní šaty.

Oblíbeného umělce nemám,tímhle jsem se nikdy moc nezabývala.
Oblíbené filmy:
Hair
Forrest Gump
Hello, Dolly!
Pulp Fiction
Mamma Mia!
Clockwork Orange
A Hard Days Night
Help!
Yellow Submarine
Breakfast At Tiffany's

Oblíbené kapely:
The Beatles
Rolling Stones
Pink Floyd
Jamiroquai
Jamie Cullum
J.A.R
Monkey Business
Jananas
Mika
Coldplay
The Heavy
The Drums
San Cisco
The Eels
Regina Spektor
Sting
Yann Tiersen
Mr Scruff
Parov Stelar
Morcheeba
Beach Boys
The Byrds

Operace

22. dubna 2013 v 13:26 | Barb |  TT
Už jsem tu od středy nebyla,nic nepřidala,nikomu neodepsala,tak se za to omlouvám. Byla jsem týden doma,pak jsem šla k druhému doktorovi a bylo mi řečeno,že musím neodkladně na operaci. To mě vážně nadchlo. První den byl ještě dobrý,ležela jsem na oddělení a měla s sebou i noťas. Další den jsem měla operaci,měla jsem po ní hrozné bolesti,takže mě dali na jipku = ještě větší nadšení. Všude možně mi namontovali různé hadičky a dráty,takže jsem se nemohla ani otočit. Potom mě dali na pooperační pokoj,kde jsem byla sama a byla tam televize,což bylo zhruba jediné,co jsem mohla dělat. Řekli mi,že rozhodně v sobotu musím odejít po svých. Nakonec jsem to zvládla,ale bylo to hrozný,jen dva dny po operaci.

Když jsem tak ležela na jipce,vzbudila jsem se uprostřed noci a nemohla jsem usnout,tak jsem si pročítala nějaký časopis. Byl v něm titulek "Tak jako příroda i vy buďte v rozkvětu. Dokonalá pleť, hravá vůně a skvělá postava,to je, oč tu běží..." A mně najednou došlo,že o tohle vůbec neběží. Že ležím v nemocnici a dva dny předtím jsem se trápila úplnými malichernostmi,a pak najednou zjistím,že musím jít na operaci a dělat si starosti s mnohem reálnějšími a důležitějšími věcmi. Z čehož plyne ponaučení,nebuďte pitomí jako já a netrapte se hloupostmi. A taky když vás něco bolí,neodkládejte návštěvu doktora kvůli škole nebo práci 3 měsíce. Pro mě to dopadlo ještě relativně dobře.

Je mi mizerně

16. dubna 2013 v 18:56 | Barb |  TT
Poté,co jsem strávila týden doma,jsem se konečně dokopala jít k doktorovi. Předepsal mi antibiotika,které sice poctivě beru,piju čajíčky a ležím v posteli,ale vůbec to není lepší. Pořád mě pronásleduje strašná bolest,poté co jsem začala brát antibiotika,se zřejmě ještě přidaly nějaké vedlejší účinky. Bohužel tohle je můj poslední týden,který můžu zameškat. U nás ve škole totiž můžete mít zameškáno jen do 25 procent,což já vždycky zvládnu jen tak tak. A stejně se na mě pokaždé dívají jako kdybych si řekla,že se budu doma týden válet. Bohužel díky tomuto... bůhví čemu... skoro pořád jenom spím a nemám ani pomyšlení na to,že bych něco dělala. Tak si asi půjdu přečíst nějaké Květy a budu se snažit,abych se z toho nezhroutila.

P.S.: V příštím článku asi přidám nějakou studii,co jsem teď kreslila,ať se máte aspoň na co koukat (i když kvalita je přímo úměrná tomu,jak mi je... ne,kreslila jsem to už předtím,takže to ještě není tak hrozný). Nechci to cpát do tématu týdne,navíc to ještě ani nemám vyfocený.

Skici ze zoo

12. dubna 2013 v 11:31 | Barb |  Tužka
Našla jsem nějaké skici ze zoo,tak jsem je trochu upravila a už jsem se NEMOHLA DOČKAT,až je sem dám :D Tak tady jsou:


Ať už je léto

7. dubna 2013 v 16:16 | Barb |  Slova
Už mi ta věčná zima začíná lézt na mozek. Myslím,že tohle je ta apokalypsa. Že už nikdy nebude teplo a všichni tady chcípnem na nedostatek slunečního svitu. Tak jsem se dívala na fotky,které byly loni focené zhruba v tomto období,ne-li dřív. Na všech mám svetr/mikinu. Tak je tohle normální,že ve středu sněžilo? Léto,už přijď! Ať zase můžeme chodit ven bez kabátů a bund a můžeme chodit na špicu (takový rádoby poloostrov na řece Moravě).
No ale aspoň už je začátek dubna,letos to docela běží... Už jen 6 týdnů do klauzur a klauzury pak uběhnou hrozně rychle. Teda aspoň mně vždycky. Ještě víc na našem oboru,kdy začneme dělat klauzury a paní B oznámí,že už teď nestíháme :D Pokud by se vám někomu chtělo,tak 26.6.2013 byl měl být den otevřených dveří na naší škole (Střední uměleckoprůmylová Uherské Hradiště,Všehrdoa 267),kde budou vystaveny právě klauzury. Tak pokud to někdo máte blízko,tak se určitě zastavte,bývá to zajímavé :)

Šiška

6. dubna 2013 v 22:58 | Barb |  Tužka
Tak si jednou takhle večer říkám,že přestanu být takovej omezenec línej a do něčeho se dám. Tak z toho vznikla jakási studie šišky,posuďte sami:

Kresba

6. dubna 2013 v 14:18 | Barb |  Uhel
Co k tomu říct... Tyto klauzury budeme dělat kresbu člověka do pasu (tzn. když sedí,musí tam být i spodní část židle) a nějak se do toho pořád nemůžu dostat. Já si docela libuju v tužce,takže uhel je pro mě dost brutální změna,protože všechno musí být velkorysé a na nějaké detaily ho taky zrovna neužije. No,posuďte sami... Jo a tohle je nedokončené,abyste věděli... dokončenější část je zhruba od ramen po složené ruce.

Docela mě mrzí,že už nemáme stejnou paní,kterou jsme měli na minulé klauzury,ta měla skvělé rysy na kreslení a lepší posed :D Tato má hrozně malou hlavu a záda má jak paragraf. Ale zase je lepší než Tatrankářka - paní,která ani na moment nezavře pusu,neustále se vrtí,zapíná si nahlas v rádiu Moravanky a podobné věci,a když jí dáme pauzu,máme strach,že už se nikdy nevrátí (a když jo,tak ještě půl hodiny jí Tatranku).

V každém je něco dobrého, dokonce i v chlebníku

5. dubna 2013 v 14:15 | Barb |  Slova
K čemu je na umělecké škole matika,to vážně nechápu. Dvě hodiny zbytečné angličtiny,hodina matiky s písemkou,kterou jsem lépe vypočítala spolusedící než sobě.

Měli bysme se vážně přestat smát slovu placenta a to i přesto,že si jí Styna myje hlavu.

Věděli jste,že menstruační krev je prý dobrá na pleť?
Těžko říct zda při vnitřím či zevním po(u)žití.

Asi naší matikářce najdeme novou práci. Moji spolužáci už ji začínají šikanovat. Říkám si,jak to může vydržet,ani na ně nezařvat. Musí být nějaká šťastná povaha.

"Já to rýsovat nebudu!"
"Já to nechápu!"
"A vy byste nakreslila portrét?"
"Pro vás je všechno jednoduchý!"
"Vysvětlete to jednodušeji!"
"Pište pomaleji!"

K obědu je řízek papíráček. A pak nekonečná cesta vlakem. JUHŮ.