Všichni mě opustili

20. září 2012 v 22:36 | Barb |  Slova
Ještě,že už je zítra pátek. Jedna spolubydlící mi onemocněla snad už v úterý po tom slavném plenéru a druhá odjela dnes. A samozřejmě co - nechaly na mně opět úklid! Už třetí týden,jeden by se z nich zbláznil. Ale já se držím. Teda dokud mi jede internet. Protože bydlím v přízemí a není tu skoro žádný signál a když už,tak internet neustále padá. Takže si teď hovím u kamarádky ve druhém patře,kde je samozřejmě signál výborný. Ach jo. Už abych bydlela na privátě a nemusela se hádat s vychovatelkama a řešit to,že mi nejede internet. I když to je nic oproti tomu,co se děje v tomto pokoji. Právě tady jedna leží na břiše na dece a druhá ji tahá za nohy po zemi.

Ve škole je to teď pohodička,první test budeme psát až příští čtvrtek. Na oboru jsme se začali učit šít na šicích strojích,řeknu vám,že je to fakt věda. Už jenom zapnout ten stroj,protože v dílně je asi 5 strojů,které smíme používat,tři rovné,z nichž jeden šije rychle jako blázen,takže k němu nikdo nechce,jeden ramenový a jeden galanterní. Nejlíp se mi asi šije na tom galanterním,protože je u něj jako u jednoho z mála dokonce i světlo. Pak je v dílně ještě jeden stroj na flexiblovou obuv,ale ten smíme používat až příští rok. A taky nějaký stroj na ořezávání a dvě brusky tuším. Všechny ty stroje vypadají strašně nebezpečně. Pokoušela jsem se na tom vyšívat kolečka a dopadlo to strašně. Ty velké byly krásné,skutečně. Ale ty maličké uprostřed,to byl horor.

A jinak začínám mít hrozné deprese z maturity. Teď jsem tak ze zvědavosti koukala na ukázkové maturitní testy a vidím,že na umprumce asi zůstanu věčně. Máme povinnou maturitu z oboru samozřejmě,z technologie,češtiny,angličtiny,dějin výtvarné kultury,a pak nás velice šlechetně nechají vybrat z informatiky,společenských věd a matematiky (kterou ovšem máme jen dva roky,takže mám opravdu hodně na výběr). Prostě mám z toho najednou strach. A přesně vím,čím to je. Dostali jsme jinou profesorku z dějin výtvarné kultury a vážně nám dává pokouřit. Zjistila jsem,že z minulého roku vůbec nic neumím,protože náš minulý profesor byl naprosto neschopný. Pokaždé,když mluvil,dostal se po chvíli k nějakému jinému tématu,které s tím nikterak nesouviselo. Třeba k filmům nebo moderní fotografii,to jsou zřejmě jeho dvě největší vášně. A taky jsme dostali úplně nového profesora na informatiku a je úplně zmatený a neumí nic pořádně vysvětlit. A když něco děláte špatně,tak vám neřekne,že to děláte špatně a máte to dělat jinak. On obejde celou třídu,a pak řekne "no vidím,že jsme se s některými nepochopili,tak to zkuste jinak".. to je prostě na facku. A vzhledem k tomu,že jsem z toho ještě loni chtěla maturovat,tak vážně nevím,co budu dělat. Společenské vědy jsou hrozně obsáhlé a mně tohle prostě neleze do hlavy. Nevím,co mám dělat,jsem zoufalec. Abych si nepřipadala jako největší pitomec,začla jsem aspoň číst povinnou četbu,ale jde to taky pomalu. Problém je v tom,že před vše stejně pořád stavím jen obor.

No ale pořád ke škole... Zítra už je pátek,takže už jen 6 hodin,a pak hupky dupky domů!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama