Není vše, jak se zdá být

9. září 2012 v 12:27 | Barb |  TT
Jsem šíleně dospělá! Přesně tohle jsem si říkala poslední srpnový den roku 2011,kdy jsem se stala oficiálně studentkou Střední uměleckoprůmyslové školy. Člověk si připadá,že je v patnácti letech už hrozně zodpovědný a samostatný,a že se mu stejně nemůže nic stát,když bydlí jenom na internátě. Omyl.

Hned první den se mi začlo neskutečně stýskat. Bydlela jsem se dvěma holkama,obě jsem už aspoň jednou v životě viděla,ale vůbec jsem je neznala. Bylo mi hrozně,všecko bylo tak neznámé,nevěděla jsem,co obnáší intr ani škola. Netušila jsem,co je kde ve městě,nemohla jsem si jít pomalu ani nakoupit,protože jsem nevěděla o žádném obchodě. Chtěla jsem zoufale domů. Znala jsem pár lidí z facebooku,ale bylo to divné je poznávat osobně,někteří ve skutečnosti vypadali úplně jinak.

Naštěstí byl první týden krátký,takže jsem hned po dvou dnech mohla jet domů. Ještě pořád jsem nebyla zvyklá na dvouhodinové cestování,takže jsem se v autobuse pořád kroutila a byla nervózní a nedočkavá. Nakonec,když jsem dojela domů,řekla jsem si,že už tam nikdy nechci. Přesto jsem se tam v neděli večer rozjela znova.

Další týden se vše rozjelo naplno. Začala jsem vyřizovat různé záležitosti,které jsem prostě vyřídit musela,ať jsem byla zmatená sebevíc. Nevěděla jsem,co si počít,první dny byla škola hrozně krátko,takže jsme skončili například v jedenáct,a pak jsem nevěděla,co mám dělat,protože na intru byla bez internetu stejně nuda a ve městě jsem nic neznala. Po 3 dnech jsem onemocněla a rodiče si mě odvezli domů. Říkala jsem si,že tohle asi vážně nezvládnu.

Příští pondělí jsme měli jet na plenér. Pokud nevíte,co je to plenér,tak jednoduché vysvětlení najdete tady http://cs.wikipedia.org/wiki/Plen%C3%A9r Na plenéru to začalo být ještě horší,protože tam byla ještě větší nuda než na intru a po chvíli jsem znova oněmocněla.

První půlrok jsem byla hodně často nemocná,možná to taky mohlo být ze stresu. Při prvních klauzurách jsem měla na práci místo čtyř týdnů tři,takže vzhledem k tomu,že to byly ještě ke všemu moje první klauzury,tak se mi nijak zvlášť nevyvedly. Ale další půlrok se vše úplně obrátilo. Škola mě začala bavit,na intru jsme si užívaly s holkama zábavu a dojíždění se nestalo tak příšerným,když už tma přestávala být tak brzy.

Naučila jsem se o sebe postarat a dalo mi to hroznou práci,ale všechny ty hrozné začátky stály za to. Všechny moje životní zkušenosti předčila tato. Hodně mi to všechno dalo a hodně taky vzalo,ale ty nejdůležitější věci zůstaly a já jsem zas o něco dál.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Em Age Em Age | Web | 9. září 2012 v 12:52 | Reagovat

Dokonalej článek, zajímavě pojatý. :) Internát člověku určitě pomůže na cestě k dospělosti, protože nikde nejsou rodiče, aby všechno zařídili. Určitě ti to spoustu dalo. :)

2 iamfox iamfox | Web | 9. září 2012 v 13:27 | Reagovat

jo. velmi podařený článek sem ráda že někdo nepíše uplný píčoviny na toto téma. a vzhled blogu je dokonalej... moc se mi líbí tvůj blog! chtěla bych si tě dát do olýbených blogů... četla jsem i jiné články a jsou skvělé. mohu si tě přidat?

3 Guja Guja | Web | 9. září 2012 v 14:18 | Reagovat

Umprum je nejlepší škola. Chodíš do Hradišťské? jaký obor? Třeba tě znám, taky umprumačka :-D Fotka 2. ročník.

4 Barbarella Barbarella | Web | 11. září 2012 v 15:18 | Reagovat

[1]: Děkuji,vždycky mě potěší,když si tu nepíšu sama pro sebe :D:)

[2]: Dobře,koukala jsem na tvůj blog a je taky parádní,jdeš taky někam na uměleckou? :) Jestli jo,tak jedině na Hradištskou!:D Taky si tě přidám ;)

[3]: Ano,ano,svatá pravda. Jsem na Hradišťstké :) Obuv 2. ročník,takže se minimálně od vidění známe ;) Pamatuju si tvoje klauzury,co máš u sebe na blogu,zrovna o těch jsem v červnu říkala,že jsou naprosto parádní :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama