Jak se věci mají

29. srpna 2012 v 13:30 | Barb |  TT
Před pár dny četla na blogu jedné slečny jeden moc zajímavý článek. Jelikož studuji střední uměleckou školu,tak hodně často projíždím ze zajímavosti blogy s uměleckým zaměřením,abych se třeba něco přiučila a dozvěděla. Narazila jsem na článek,který pojednával o talentových zkouškách na střední uměleckou školu,které ta slečna zrovna vykonávala. Zezačátku to vypadalo,že je to tuctový článek o talentovkách,jakých už jsem četla desítky. Jenže po pár odstavcích to začalo. Daná slečna se totiž během přijímacích zkoušek rozhodla,že je jí proti srsti,když jí někdo něco kritizuje. Dále pokračovala,že nesnáší,když jí někdo zasahuje do jejího díla,ať už slovně nebo fyzicky,a že taky nedokáže tvořit jen tak na povel třeba 6 hodin v kuse. To mě vážně překvapilo a vnitřně i nějakým způsobem rozzuřilo. Upřímně nesnáším takto sebejisté lidi,kteří mají pocit,že je nikdo nesmí kritizovat,protože je to "jejich umění"... neříkám,když tohle někdo řekne,až když je na nějaké umělecké vysoké,ale slečna,která se nedostala na školu jen proto,že "učitelé jí nebyli sympatičtí" nebo "nenechá se terorizovat tím,že jí kritizují její díla a nenechá si přikazovat,co a jak má dělat" a taky že "kdyby se hlásila na jakýkoli jiný obor,tak ji vezmou,ale ona se hlásila na malbu"... nakonec z ní vylezlo,že vlastně půlku úkolu nestihla. A osobně si myslím,že tohle je jen obhajoba jejího vlastního ega,ze zkušeností můžu říct,že na žádné umělecké škole nejsou nejtěžší přijímačky na malbu,protože se na ni nehlásí tolik lidí jako např. na grafický design. No prostě mě to slušně vytočilo. Nakonec řekla něco typu,že si bude dělat,co uzná za vhodné a s uměleckými školami končí. A jde dál.

Moc lidí asi nepochopí,proč mě to tak rozzuřilo,možná pokud se najde někdo,kdo také ve všední dny přebývá v nějakém tom uměleckém ústavu :D Mám pocit,že jít dál by spíš znamenalo nevzdat se a jít si za tím svým uměním stůj co stůj,ať už je to cokoli. Ale slečna si asi prostě jenom nedokázala přiznat,že to nezvládla.

Jít dál může znamenat spoustu věcí. Například po rozchodech. Ano,bývá to těžké,když je to nečekané,ale člověk se s tím musí smířit a brát to tak,že i kdyby se ten člověk,co se s vámi rozešel,chtěl dát znova dohromady,tak už si vás nezaslouží,ať už byl sebelepší. Říká se,že pokud se chcete posmtít tomu,kdo vám odloudil vaši lásku,máte mu ji nechat. Myslím,že je nesmysl chodit s někým podruhé,pokud se s vámi jednou rozešel. Ano,jsou jisté výjimky,ale nejčastější důvody jsou,že vám to neklape nebo že si někdo z vás našel někoho jiného nebo přímo obojí. V tomto případě bych s nikým podruhé nechodila,i kdybych si myslela,že je to moje životní láska,protože věřte,že není.

Pro mě jít dál znamená spousta věcí hlavně ohledně školy. Vybrala jsem si studium na škole,která mě sice baví,ale je náročná a navíc jsem na intru a to pro mě znamená odloučení od rodiny,kamarádů a mého přítele a je to vážně těžké. Ale stejně si říkám,že to nesmím vzdát,že bych tím všem ukázala,jaký jsem slaboch,že jsem jenom rozmazlená gymplačka,která v životě nic nedokáže a to je přesně to,co já nechci. Potřebuju hlavně sobě dokázat,že na to mám. Spousta lidí chce jít na uměleckou školu,protože si myslí,že si udělají akádu a buhví co a budou děsně slavní umělci a podobně. Já osobně po tomhle nijak netoužím. Samozřejmě kdo by nechtěl být slavný,kdyby se to náhodou namanulo... ale sláva lidi ochuzuje o něco,co mají obyčejní lidé,kteří si toho neváží - a to je soukromí. Sláva ale není něco,co bych si od té vší dřiny slibovala a něco,za čím bych se bezhlavě hnala. Můj cíl je hlavně schopnost uživit sebe sama,případně rodinu něčím,co mě baví. Chtěla bych se naučit dotahovat věci do konce a plnit si tím své tužby. A jít si dál za svými sny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 opemag opemag | Web | 29. srpna 2012 v 14:12 | Reagovat

Ta slečinka byla zřejmě hodně namyšlená :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama