Srpen 2012

Free as a bird

29. srpna 2012 v 23:56 | Barb |  Slova
Jelikož jsem toho dneska opět moc nestihla nakreslit,protože mi ráno přijel kamarád,a pak jsem byla s tím mým :) Tak se dám aspoň do psaní,abych se trošku naladila na tu blogovací náladu. Koukáte někdy na http://lookbook.nu/ ? Já teda v jednom kuse,není den,kdy bych se tam nepodívala a pokaždé jsem uchvácena. Asi před třemi měsíci jsem si založila svůj,protože jsem doufala,že si do té doby pořídím nějaký slušný foťák,kterým bych mohla fotit svoje looky. Můj starý kompakt už totiž není to,co býval. Každopádně se tak nestalo a docela mě to mrzí,protože móda je něco,co mě neskonale baví a asi nikdy nepřestane. No,snad se někdy najde čas a já si konečně vyberu foťák podle svých představ.

Jinak zítra do našeho městečka přijedou Monkey Business,z čehož jsem úplně bez sebe,protože jsem netušila,že se něco takového může vůbec přihodit :D

Dneska jsem byla trochu kreslit venku,ale byla jsem s mým přítelem a já nedokážu kreslit,když vím,že mi někdo hledí pod ruku,takže to nestálo za nic. Ale zítra bych se do něčeho mohla pustit,protože mám čas do čtyř. Jsem na sebe docela naštvaná,že jsem toho tyhle prázdniny moc nestihla i přesto,že jsem si řekla,že máknu,abych se pořádně zlepšila. Sice jsem se relativně dost zlepšila co se týče tabletu,ale na tužku jsem skoro ani nesáhla,takže ty výkony asi nebudou zase o moc lepší. To mě na mně štve nejvíc. Že mám hroznou touhu se zlepšovat,ale nemám čas a vůli to uskutečnit.

Tento rok to bude šílené,v kresbě budeme dělat portrét podle živého modelu a v červnu podle živého modelu do půli těla. Poslední dobou vážně pochybuji,že to zvládnu. Budu asi muset hodně trénovat,což nevím jak zvládnu. Týdně budu mít 34 hodin,do toho ještě ve čtvrtky taneční,dramaťák a asi ještě španělštinu. Vážně nevím,kdy se třeba budu učit.


Jak se věci mají

29. srpna 2012 v 13:30 | Barb |  TT
Před pár dny četla na blogu jedné slečny jeden moc zajímavý článek. Jelikož studuji střední uměleckou školu,tak hodně často projíždím ze zajímavosti blogy s uměleckým zaměřením,abych se třeba něco přiučila a dozvěděla. Narazila jsem na článek,který pojednával o talentových zkouškách na střední uměleckou školu,které ta slečna zrovna vykonávala. Zezačátku to vypadalo,že je to tuctový článek o talentovkách,jakých už jsem četla desítky. Jenže po pár odstavcích to začalo. Daná slečna se totiž během přijímacích zkoušek rozhodla,že je jí proti srsti,když jí někdo něco kritizuje. Dále pokračovala,že nesnáší,když jí někdo zasahuje do jejího díla,ať už slovně nebo fyzicky,a že taky nedokáže tvořit jen tak na povel třeba 6 hodin v kuse. To mě vážně překvapilo a vnitřně i nějakým způsobem rozzuřilo. Upřímně nesnáším takto sebejisté lidi,kteří mají pocit,že je nikdo nesmí kritizovat,protože je to "jejich umění"... neříkám,když tohle někdo řekne,až když je na nějaké umělecké vysoké,ale slečna,která se nedostala na školu jen proto,že "učitelé jí nebyli sympatičtí" nebo "nenechá se terorizovat tím,že jí kritizují její díla a nenechá si přikazovat,co a jak má dělat" a taky že "kdyby se hlásila na jakýkoli jiný obor,tak ji vezmou,ale ona se hlásila na malbu"... nakonec z ní vylezlo,že vlastně půlku úkolu nestihla. A osobně si myslím,že tohle je jen obhajoba jejího vlastního ega,ze zkušeností můžu říct,že na žádné umělecké škole nejsou nejtěžší přijímačky na malbu,protože se na ni nehlásí tolik lidí jako např. na grafický design. No prostě mě to slušně vytočilo. Nakonec řekla něco typu,že si bude dělat,co uzná za vhodné a s uměleckými školami končí. A jde dál.

Moc lidí asi nepochopí,proč mě to tak rozzuřilo,možná pokud se najde někdo,kdo také ve všední dny přebývá v nějakém tom uměleckém ústavu :D Mám pocit,že jít dál by spíš znamenalo nevzdat se a jít si za tím svým uměním stůj co stůj,ať už je to cokoli. Ale slečna si asi prostě jenom nedokázala přiznat,že to nezvládla.

Jít dál může znamenat spoustu věcí. Například po rozchodech. Ano,bývá to těžké,když je to nečekané,ale člověk se s tím musí smířit a brát to tak,že i kdyby se ten člověk,co se s vámi rozešel,chtěl dát znova dohromady,tak už si vás nezaslouží,ať už byl sebelepší. Říká se,že pokud se chcete posmtít tomu,kdo vám odloudil vaši lásku,máte mu ji nechat. Myslím,že je nesmysl chodit s někým podruhé,pokud se s vámi jednou rozešel. Ano,jsou jisté výjimky,ale nejčastější důvody jsou,že vám to neklape nebo že si někdo z vás našel někoho jiného nebo přímo obojí. V tomto případě bych s nikým podruhé nechodila,i kdybych si myslela,že je to moje životní láska,protože věřte,že není.

Pro mě jít dál znamená spousta věcí hlavně ohledně školy. Vybrala jsem si studium na škole,která mě sice baví,ale je náročná a navíc jsem na intru a to pro mě znamená odloučení od rodiny,kamarádů a mého přítele a je to vážně těžké. Ale stejně si říkám,že to nesmím vzdát,že bych tím všem ukázala,jaký jsem slaboch,že jsem jenom rozmazlená gymplačka,která v životě nic nedokáže a to je přesně to,co já nechci. Potřebuju hlavně sobě dokázat,že na to mám. Spousta lidí chce jít na uměleckou školu,protože si myslí,že si udělají akádu a buhví co a budou děsně slavní umělci a podobně. Já osobně po tomhle nijak netoužím. Samozřejmě kdo by nechtěl být slavný,kdyby se to náhodou namanulo... ale sláva lidi ochuzuje o něco,co mají obyčejní lidé,kteří si toho neváží - a to je soukromí. Sláva ale není něco,co bych si od té vší dřiny slibovala a něco,za čím bych se bezhlavě hnala. Můj cíl je hlavně schopnost uživit sebe sama,případně rodinu něčím,co mě baví. Chtěla bych se naučit dotahovat věci do konce a plnit si tím své tužby. A jít si dál za svými sny.

Nový dyzajn

28. srpna 2012 v 21:31 | Barb |  Slova
Buďte trpěliví,terve se to učím a je to pro mě docela novinka,takže mi to zatím ještě moc nejde :D Až budu mít někdy čas a nervy,tak udělám nějaký pořádný,zatím se budete muset spokojit s tímto. Nemám moc ráda takové ty přeplácané růžové layouty plné hollywoodských hvězd a ani nic takového ode mě nečekejte,vždycky to asi bude takové jednodušší :)


Jak běží čas

28. srpna 2012 v 21:00 | Barb |  Slova
Tak se nám to zase krátí a začneme znovu... Já jdu momentálně do druhé bé na uměleckou školu kdesi v Hradišti :) První půlrok tam byl docela mazec,oproti gymplu to byl nenadálý stres,kdy se po mně něco chtělo a já absolutně netušila co. Kromě toho taky bydlím po trati 90 km od školy,takže jsem ubytovaná na intru,kde sdílím doupě se dvěma holkama. Ta první bydlí jen 15 km ode mě,takže spolu trajdáme dvakrát týdně přes půl Moravy. A ta druhá bydlí zas úplně někde jinde :D

Kdybych měla shrnout celý minulý školní rok,jaké to bylo a tak... absolutně bych nevěděla. Ze začátku jsem byla hodně nemocná,bylo to na dvě věci. Prvně jsem myslela,že absolutně nebudu mít co dělat,protože jsme první dny končili hodně brzo a já si říkala "no nazdar,vždyť tu nic není",což jsem si řekla jakožto správná holka z velkýho města. První týdny mi bylo naprosto zoufale,protože jak jsem brzy zjistila,obvykle se nechodilo domů tak brzo. Ve skutečnosti jsem se na intr vracela skoro pořád okolo páté hodiny večerní a jak jsem taky zjistila,ani s učením to nebylo zas tak lehké. Doufala jsem,že ostatní předměty jako fyzika nebo matematika,které máme jen chvilku,budou jen taková formalita,ale nakonec nebyly a kromě toho nám ještě naložili hromadu oborových věcí a já jsem cítila,že bych nejradši přiznala,že odejít z gymplu nebyl nejlepší nápad.

Podstatné ovšem je,že jsem to nevzdala :D Po prvních klauzurách už jsem se do toho začala trochu dostávat,začala jsem líp zvládat ten stres a podobně. A taky se mi docela zamlouvá,že jsem se po roce na intru docela osamostatnila. A momentálně už se docela těším na nové prváky,co budou zač :) Jsme totiž na oboru ve třídě s prvákama,tak doufám,že budou v rámci možností normální a ne žádní potřeštěnci. Já totiž vyloženě nemůžu vystát lidi,co se dostanou na uměleckou školu a hned jsou z nich největší umělci a chovají se strašně umělecky nebo si to aspoň myslí :D Ale těším se na ty malinké,škoda že našemu oboru letos zrušili plenér,takže se asi tolik nepoznáme. Aspoň budeme mít místo toho ve škole workshopy a nebudu si muset zase na týden zvykat na nové bydlení a nové spolubydlící. Tak já už končím s kecáním a jdu zase na něčem dělat :) Adiós mis amigos :)


Další várka pohybovek tabletem

27. srpna 2012 v 9:00 | Barb |  Tablet
Tak jsem se řádně pustila do pohybovek na tabletu a docela mě to i chytlo :) Problém je v tom,že zatím netuším,co mi na to řekne oborová profesorka. Takže je možné,že stejně rychle,jako jsem začala,tak taky skončím.. :D Ale čert to vem,je to zas něco úplně nového a já ráda objevuju :)

Autoportrét

27. srpna 2012 v 2:32 | Barb |  Akvarel
S akvarelem se pořád ještě učím,takže buďte prosím tolerantní. Tohle je můj autoportrét a upřímně je to snad poprvé,co v tom vidím nějakou podobu :D ale letos už si na takové věci najdu víc času,abych mohla pořádně trénovat :)


Klauzury červen 2012

27. srpna 2012 v 2:26 | Barb |  Kombinace
Hlava Afrodity (13/15 bodů)
Barevné kompozice,studie cibule a nádoba z kůže (14/15 bodů)

Portrét na zakázku

27. srpna 2012 v 2:20 | Barb |  Tužka
Tak jsem si našla fajn brigádu - dělám portréty na zakázku. Je to sice náročnější mezi tím,co mám dělat do školy,ale vždycky se sem tam nějaká ta hodinka najde a koneckonců je to i pro moje dobro,abych se trochu zlepšila :)

Zvířátka

27. srpna 2012 v 1:08 | Barb |  Tablet
U babičky je toho vždycky tolik,že nevím,co dřív kreslit. Ano,je stupidní,když na venkově kreslím tabletem,ale chtěla jsem si ho prostě jenom užít,než budu muset začít zase dělat tužkou a barvami.

Pár skic tabletem

27. srpna 2012 v 0:50 | Barb |  Tablet